Ndarës me shumicë të ngjyrave të çajit Modeli:T2-4 Prodhuesi dhe Furnizuesi |Çama

Ndarësi i ngjyrave të çajit Modeli :T2-4

Përshkrim i shkurtër:


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

(1).Karakteristikat teknike:

1. Projektimi i integrimit mekaniko-elektrik:,Integrimi i kabinetit të klasifikimit dhe kabinetit elektrik rezulton në një strukturë të përgjithshme mekanike më të qëndrueshme, duke zgjatur jetën e shërbimit të makinës dhe duke e bërë mirëmbajtjen shumë më të lehtë.

2. Sistemi origjinal i shpërndarjes së materialit në industri, distributori i materialit i dizajnuar më i fundit i tipit Bridge është paraqitur me zhurmë të ulët, amplitudë të ulët nervozizmi, frekuencë të lartë dridhjesh dhe renditje më të njëtrajtshme, duke zgjidhur problemet e renditjes së pabarabartë dhe prodhimit të pamjaftueshëm, të cilat shihen shpesh në distributorin e materialeve të përdorura aktualisht të kombinuara me makineri për klasifikimin e çajit me tre nivele.

3. Përdorimi i sistemit të ftohjes së ajrit ,Ky sistem zgjidh problemet e temperaturës së lartë, humbjes së madhe të energjisë, paqëndrueshmërisë së burimit të dritës dhe jetëgjatësisë së shkurtër të shërbimit të shkaktuara nga një burim drite LED që punon për një kohë të gjatë. Përveç kësaj, sistemi siguron një qëndrueshmëri burim drite i përdorur në një temperaturë konstante.

4.Zgjidhja e mënyrës së klasifikimit të pavarur,Për çdo nivel, mund të vendoset veçmas një zgjidhje klasifikimi me bazë ngjyrash ose formë, dhe gjithashtu mund të zgjidhet një zgjidhje klasifikimi e kombinuar e bazuar në ngjyrë dhe formë.Zgjidhjen mund ta zgjidhni lirisht.

5. Dizajni unik i dhomës së klasifikimit të zgjeruar,Ky dizajn mund të zgjidhë problemin e klasifikimit të pjesshëm të çajit të shkaktuar nga rrotullimi i ajrit, të rrisë prodhimin dhe të zvogëlojë shkallën e përplasjes gjatë rrjedhës së klasifikimit të çajit.

6. Gryka origjinale e fryrjes, së bashku me mënyrën e drejtuar nga valvula, ndihmon në përshpejtimin e shpejtësisë së reagimit, goditjen më të saktë, zvogëlimin e raportit të nxjerrjes së materialit, rritjen e prodhimit, si dhe uljen e konsumit të gazit me 20%.

7.Sistemi i lidhjes së objekteve në renë kompjuterike,Kontrolli autonom i cloud, teknologjia e llogaritjes cloud, realizimi i operacioneve online, monitorimi online, shërbimet online, përmirësimet falas.

8. Dizajni origjinal i sistemit inteligjent të burimit të dritës së ftohtë LED pa hije, që ka një shkallë të emetimit të dritës është i lartë, përdorimi i anti-shqetësimeve më të gjata dhe më të forta, dhe më i lehtë për t'u identifikuar, gjykuar më lehtë, jo më shumë karakteristika precize, plotëson një shumëllojshmëri e çajit 360 shkallë të formës dhe kërkesave të përzgjedhjes së ngjyrës.

9. Sensori më i lartë industrial CCD në botë me porosi dhe përzgjedhja e ngjyrave të lenteve, teknologjia e imazhit me definicion të lartë, fotografimi i imazheve të zgjedhura të çajit, mund të zgjidhet në ngjyrën dhe formën e ndryshme të çajit për të përcaktuar ngjyrën.Rezolucioni minimal në intervalin o.o8MM2, pikat e vogla, pikat e zeza të sinjalit të përpunimit të gjilpërës së përforcimit.

10. Struktura me tre shtresa, integrimi i një kombinimi të një ndarje të plotë, përmirëson saktësinë e ngjyrave, zvogëlon shkallën e thyer.Në të njëjtën kohë, instalimi i përshtatshëm dhe mirëmbajtja e përditshme, për të përmbushur nevojat e klasifikimit të klientëve të ndryshëm.

aparat për ndarjen e ngjyrave të çajit

(2). Specifikimet teknike:

Model T2-4
Prodhimi(kg/orë ≤600
Transporti(keqmirë ≥5:1
Akuator(% ≥99
Voltagev/Hz) 380/50
Fuqia (Kw) 3.0
Presioni i ajrit (Mpa) 0,6-0,8
Konsumi (L/min) <3000
pesha (kg) 1500
Dimensionet (mm) 2036*1877*2700

Shënim: parametrat e mësipërm të përmbajnë çaj jeshil të përzier 3% si shembull, prodhimi do të bazohet në lëndën e parë me shkallë të ndryshme të ndryshme;në të njëjtën kohë, tensioni kryesor i jashtëm i AC380/50HZ (teli pesëfazor trefazor)

Paketimi

Paketim standard i eksportit profesional.paleta druri, kuti druri me inspektim tymosjeje.Është i besueshëm për të garantuar sigurinë gjatë transportit.

f

Certifikata e produktit

Certifikata e origjinës, certifikata e inspektimit COC, certifikata e cilësisë ISO, certifikatat e lidhura me CE.

fgh

Fabrika jonë

Prodhues profesionist i makinerive të industrisë së çajit me më shumë se 20 vjet përvojë prodhimi, duke përdorur pajisje me cilësi të lartë, furnizim të mjaftueshëm të aksesorëve.

hf

Vizitë & Ekspozitë

gfng

Avantazhi ynë, inspektimi i cilësisë, pas shërbimit

1.Shërbimet e personalizuara profesionale. 

2.Më shumë se 10 vjet përvojë eksportuese në industrinë e makinerive të çajit.

3.Më shumë se 20 vjet përvojë në prodhimin e makinerive të çajit

4.Zinxhiri i plotë i furnizimit të makinerive të industrisë së çajit.

5. Të gjitha makinat do të bëjnë testime dhe korrigjime të vazhdueshme përpara se të largohen nga fabrika.

6. Transporti i makinerive është në paketim standard prej druri/palete për eksport.

7. Nëse hasni probleme të makinës gjatë përdorimit, inxhinierët mund të udhëzojnë nga distanca se si të operojnë dhe zgjidhin problemin.

8. Ndërtimi i rrjetit lokal të shërbimit në zonat kryesore të prodhimit të çajit në botë.Ne gjithashtu mund të ofrojmë shërbime lokale instalimi, duhet të paguajmë koston e nevojshme.

9.E gjithë makina është me një vit garanci.

Përpunimi i çajit jeshil:

Gjethet e freskëta të çajit → Përhapja dhe tharja → De-enzimimi → Ftohja → Rifitimi i lagështirës→ Rrotullimi i parë → Thyerja e topit → Rrotullimi i dytë→ Thyerja e topit → Tharja e parë → Ftohja → tharja e dytë → Klasifikimi dhe renditja → Paketimi

dfg (1)

 

Përpunimi i çajit të zi:

Gjethet e freskëta të çajit → Thyerje → Rrotullim → Thyerja e topit → Fermentimi → Tharja e parë → Ftohja → Tharja e dytë → Klasifikimi dhe Renditja → Paketimi

dfg (2)

Përpunimi i çajit Oolong:

Gjethet e freskëta të çajit → Rafte për ngarkimin e tabakave të tharjes→Tundje mekanike → Panim →Rrotullim i tipit Oolong → Kompresim dhe modelim çaji → Makinë e rrotullimit të topit nën dy pllaka çeliku→ Makinë për thyerje (ose shpërbërje) në masë → Makinë për rrokullisje me top (ose Makinë e rrotullimit të mbështjelljes së kanavacës) → Tharëse çaji automatike e tipit të madh → Makinë elektrike për pjekje→ Klasifikimi i gjetheve dhe kërcell çaji Renditja→ paketim

dfg (4)

Paketimi i çajit:

Madhësia e materialit paketues të makinës së paketimit të qeseve të çajit

pako çaji (3)

letër filtri e brendshme:

gjerësia 125mm→mbështjellësi i jashtëm: gjerësia :160mm

145mm→gjerësia:160mm/170mm

Madhësia e materialit ambalazhues të makinës së paketimit të qeseve piramidale të çajit

dfg (3)

filtri i brendshëm najloni: gjerësia: 120 mm/140 mm→ mbështjellësi i jashtëm: 160 mm


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni