жешкоПроизводи

 • Машина за берење чај од Јапонија од типотМодел: V8-1600

  Машината за двојна берба на чај е погодна за берба на култури како чај, спанаќ, праз, лаванда и лук.Со голема моќност и ефикасна работа, дневната количина на берење чај може да достигне околу 10.000 килограми.

  Прочитај повеќе
 • Четирислоен сортувач на бои за чај

  Структурата на целата машина е компактна, а изгледот е мини. Лесен за инсталирање, одржување и транспорт. Интелигентен интерфејс човек-машина, лесен за учење и разбирање, вистински постигнување лична работа и избор на чај. Прецизно идентификувајте ги неисправните производи како кафеава , црвени, жолти, зелени и бели стебла во чајот Tieguanyin.

  Прочитај повеќе
 • Автоматска триаголна пирамидна кесичка чај со машина за пакување пликовиМодел: TTW-04

  Оваа машина е применлива за индустријата за пакување храна и лекови и е погодна за зелен чај, црн чај, чај со мирис, кафе, здрав чај, цветен чај, билен чај и други гранули.Станува збор за висока технологија, целосно автоматска опрема за изработка на пирамидални кесички чај во нов стил.

  Прочитај повеќе

КомпанијаПрофил

Hangzhou Chama Machinery Co., Ltd. лоцирана во градот Хангжу, провинцијата Жеџијанг. Во моментов е најкомплетното претпријатие за синџирот на снабдување за машини за индустрија за чај во Кина.

Имаме тајванска оригинална фабрика за машини за преработка на улонг чај, Јапонија OEM фабрика за машини за управување со градина за чај и фабрика за интелигентни машини за преработка на чај со висока класа во Кина.

Прочитај повеќе
зошто Изберете нас
 • //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon01.png //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon1.png

  Професионален во машина за чајна индустрија.

 • //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon02.png //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon2.png

  Повеќе од 10 години искуство во извоз.

 • //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon03.png //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon3.png

  Повеќе од 20 години искуство во производството.

 • //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon04.png //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon4.png

  Водечка технологија со инженерска услуга.

 • //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon05.png //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon5.png

  Комплетен синџир на снабдување со машини за чај и машини за пакување чај.

 • //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon06.png //cdnus.globalso.com/tea-machines/icon6.png

  Градење на локална сервисна мрежа во најголемите области за производство на чај во светот.